مراحل تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه
ابتدا فیلترها را از هود خارج کرده و در ظرفی قرار دهید که فیلترها به طور کامل یا حداقل بیش از نصف طول فیلترها باشد.
پاک کردن روغن و گریس از هود فیلتر بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. قابلمه را بردارید. آن را با آب پر کنید و سپس جوش شیرین را به آب اضافه کنید.
حالا قابلمه ای را که حاوی آب و جوش شیرین است روی اجاق بگذارید تا بجوشد.
حالا آب جوش حاوی جوش شیرین را در ظرفی که فیلترها در آن قرار دارند بریزید. در همان لحظات اولیه می بینید که ترکیب جوش شیرین و آب جوش باعث می شود که چربی ها بلافاصله از فیلترها جدا شوند.
بهتر است فیلترها را به مدت 15 تا 30 دقیقه در آب جوش و جوش شیرین نگه دارید.
حال اگر فیلترها آنقدر کثیف هستند که در مرحله اول کاملا تمیز نشده اند، می توانید دوباره این کار را انجام دهید.
در مرحله آخر فیلترها در زیر شیر آب گرم قرار می گیرند تا جرم های باقی مانده در اثر فشار آب گرم تمیز شوند. سپس آب اضافی فیلترها را بردارید و در گوشه ای قرار دهید تا خشک شوند. آب قابلمه (که حاوی چربی و آلودگی است) را در آبکش بریزید و سعی کنید آن را داخل سینک خالی نکنید.
نکته 1: به یاد داشته باشید که فیلترهای الیافی که اغلب در هودهای زیر کابینتی یا کتابی استفاده می شوند غیرقابل شستشو هستند و باید هر سه تا شش ماه یکبار (بسته به میزان آلودگی) تعویض شوند. این نوع فیلترها را می توانید به راحتی از فروشگاه های مرتبط در سطح شهر و یا از طریق واحد خدمات پس از فروش تهیه و با فیلترهای قبلی تعویض نمایید.

نکته 2: فیلتر زغالی به درخواست مشتری قابل نصب بر روی هود می باشد. این فیلتر قابل شستشو نیست و یک تا دو سال عمر مفید دارد که پس از این مدت باید تعویض شود. عدم تعویض یا تمیز نکردن به موقع فیلترها باعث کاهش راندمان هود شده و احتمال آسیب به دستگاه و یا خطر آتش سوزی وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با 09122936347 تماس بگیرید .