اگر شما قصد خریداری اجاق گاز رومیزی را دارید باید به خوبی در مورد مزیت ها و معایب اجاق ها اطلاعات کافی کسب نمایید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که اجاق های رومیزی در دو مدل شیشه ای و استیل تولید می‌ شوند. هر یک از این مدل ها مزیت ها و معایب زیادی دارند. امروزه بسیاری از افراد برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود از اجاق های رومیزی استفاده می‌ کنند.

 این مسئله که مدل شیشه ای و استیل اجاق گاز را انتخاب کنید بستگی به سلیقه تان و همچنین طراحی آشپزخانه تان دارد. توجه داشته باشید که قبل از خرید انواع اتاق های رومیزی باید برند تولیدی و کیفیت آنها را مورد بررسی قرار دهید. برخی از اجاق های رومیزی که برند تولیدی معتبری ندارند انتخاب مناسبی نیستند. برخی از مهمترین مزیت هایی که مربوط به اجاق گاز صفحه ای رومیزی شیشه ای و استیل می باشد را می‌خواهیم در این مطلب برای شما به طور کامل توضیح دهیم. 

گاز

شناخت مزیت ها و معایب گاز رومیزی استیل و شیشه ای

از جمله مزیت ها و معایب مربوط به اجاق گاز های رومیزی صفحه شیشه ای و استیل عبارت هستند از :

1. اجاق گازهای شیشه ای

امروزه گازهای صفحه ای از آنجایی که حجم کمی دارند و زیبا هستند در آشپزخانه ‌ها مورد استقبال بسیاری از خانواده‌ ها قرار می‌ گیرند. اگر شما از این مدل اجاق ها می خواهید استفاده کنید فضای زیادی را نیاز نیست به آنها اختصاص دهید. به دلیل طراحی جدید آشپزخانه ها امروزه مدل های متفاوت اجاق های رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از مدل های متفاوت اجاق های مخفرومیزیی با طراحی خاصی تولید می شوند. برخی از اجاق های شیشه ای 6 شعله هستند و برخی دیگر از آنها ۵ شعله دارند. البته شما می توانید مدل های ۲، ۳ و ۴ شعله اجاق های شیشه ای را خریداری کنید.

- مزیت های اجاق رومیزی شیشه ای

رنگ بندی های اجاق گازهای شیشه ای متفاوت است. به همین دلیل شما بر اساس سلیقه خود می توانید یکی از رنگ های متفاوت اجاق ها را انتخاب نمایید. مزیت های مربوط به اجاق شیشه ای را اگر بشناسید بدون شک اقدام به خریداری این اجاق می‌ نمایید. تمیز کردن صفحه اجاق های شیشه ای نسبت به مدل های دیگر آسان تر می باشد. شما به راحتی می توانید چربی ها و جرم های روی اجاق های شیشه ای را تمیز کنید. ای اجاق بعد از مدتی دچار خط و خش نمی گردد. به همین دلیل ظاهر اجاق همیشه حفظ می شود.

 هر یک از اجاق گازهای شیشه ای را در رنگ ها و طرح های گوناگون تولید می کنند. در بسیاری از موارد می توانید آنها را با هود و آشپزخانه خود هماهنگ نمایید. تعمیرات اجاق های صفحه ای شیشه ای نسبت به دیگر مدل‌ ها ساده تر خواهد بود. همچنین باید بدانید که حمل و نقل این اجاق ها بسیار آسان است و به راحتی و در کمترین بازه زمانی می‌توانید اجاق‌ های شیشه ای را نصب کنید. 

- معایب اجاق رومیزی شیشه ای

در صورت خرید گاز صفحه ای شیشه ای باید در مورد معایب آن اطلاعات کافی کسب نمایید. یکی از مهمترین مواردی که ذهن خریداران را زمان انتخاب کردن اجاق های شیشه ای به خود مشغول می‌ کند صفحه آنها است. شیشه ای که برای تولید این اجاق به کار گرفته می‌ شود سکوریت می باشد. به همین دلیل تحمل حرارت بالا را دارد.  وزن زیاد قابلمه را می تواند تحمل کند و طول عمر زیادی از خود نشان دهد. 

البته اگر ضربه به لبه گاز شیشه ای وارد شود و نشتی درون اجاق به وجود بیاید، اجاق دچار شکستگی خواهد شد. بعد از اینکه اجاق شکسته شود صدای بلند از درون آن خارج می گردد و ذرات آن پودر خواهد شد. در صورت برش بیش از اندازه کابینت، اجاق شکسته می شود شود. اگر برش کابینت برای صفحه استیل بیشتر باشد مشکلی به وجود نمی آید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که تنها معایب اجاق های شیشه ای شکسته شدن آنها در برخی از موارد خاص است.

گاز

2. اجاق گاز رومیزی استیل

اجاق گاز صفحه ای استیل یکی دیگر از مدل های اجاق های صفحه ای می باشد که امروزه طرفداران زیادی دارد. جنس صفحات استیل براق است و از نظر کیفیت دارای مدل های گوناگون می باشد. قطعات اصلی این اجاق نسبت به دیگر اجاق ها گران تر است. شما برای خرید اجاق صفحه ای استیل باید به خوبی در مورد مزیت های آن اطلاعات کافی کسب نمایید.

- مزیت های اجاق رومیزی استیل

صفحه اجاق گاز استیل برخلاف مدل های شیشه ‌ای نمی شکند. در واقع باید بدانید که اجاق های استیل در برابر ضربه مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. به همین دلیل اگر برای انتخاب مدل های شیشه ‌ای مردد هستید بدون شک مدل های استیل گزینه مناسبی به شمار می روند. افزایش طول عمر این مدل از اجاق ها را باید به خوبی در نظر بگیرید.

 برای تولید برخی از اجاق گازهای استیل شیرها را به صورت کج و مورب طراحی می کنند. این عمل موجب عدم خرابی شیر گاز می شود. به طور کلی باید به خوبی بدانید که مدل های استیل اجاق صفحه ای، مزیت های بیشتری نسبت به مدل های شیشه ای دارند. شما می توانید مدل های دو شعله، سه شعله، چهار شعله، پنج شعله و همچنین ۶ شعله اجاق های استیل را خریداری کنید.

- معایب اجاق های رومیزی استیل

برای خرید انواع اجاق گاز صفحه ای رومیزی استیل باید معایب آن را به طور کامل بشناسید. تمیزکاری این مدل نسبت به مدل شیشه ای تا حدودی دشوار است. پس از اینکه شما مدت زیادی از مدل استیل استفاده کنید دچار خط و خش خواهد شد. در واقع زیبایی مدل های استیل بعد از مدتی از بین می رود. صفحات استیل برخلاف مدل های شیشه ‌ای تنوع رنگی ندارند. به همین دلیل شما باید در زمان خرید مدل های استیل نمونه براق یا مات را باید تهیه کنید. روی اجاق های استیل می توانید ظروف و قابلمه های بزرگی را قرار دهید. به همین دلیل اگر مایل هستید یکی از بادوام ترین اجاق های رومیزی را خریداری کنید نمونه اجاق های استیل را به شما پیشنهاد می دهیم.

جمع بندی

اکنون که به خوبی با مزیت ها و معایب اجاق گاز شیشه ای و استیل آشنا شدید به راحتی می ‌توانید یکی از مدل های متفاوت را انتخاب کرده و خریداری نمایید. شما بر اساس طراحی آشپزخانه تان بهتر است که تمامی ویژگی های مدل های استیل و شیشه ای را بررسی کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. توجه نمایید که دسته بندی های متفاوت و رنگ بندی های گوناگون اجاق رومیزی را باید بررسی کنید تا بتوانید برای زیباتر کردن طراحی آشپزخانه بهترین مدل را بخرید.