تفاوت شیرآلات آشپزخانه هوشمند با مدل های سنتی

در این چند سال اخیر شیرآلات متفاوتی وارد بازار شده ‌اند که هر یک از آنها ویژگی ها و مشخصات خاصی دارند. مدل های قدیمی شیرها را به عنوان شیرهای سنتی می‌ شناسند که امروز در بسیاری از خانه‌ ها مشاهده می شوند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که مدل های سنتی گزینه های ارزانی هستند که شما می توانید مدل ها و طراحی های متفاوتی از آنها را خریداری کنید. اگر مایل نیستید که زمان قطع و وصل کردن آب شیر ها آنها را لمس نمایید می توانید شیرهایی که بدون لمس هستند را خریداری کنید.

 به تازگی شیرآلات هوشمند شیرهای آشپزخانه، سرویس بهداشتی و ... تولید شده اند که شما به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید. بدون اینکه شیرها را لمس نمایید آب شیر را قطع و وصل خواهید کرد. مدل های هوشمند را با استفاده از تلفن خود به راحتی کنترل خواهید کرد. اگر مایل هستید که تفاوت انواع شیرهای آشپزخانه را بشناسید تا بین مدل های غیر هوشمند و هوشمند بهترین مدل را انتخاب کنید در این مطلب با ما همراه گردید. 

تفاوت شیرآلات آشپزخانه هوشمند با مدل های سنتی

شناخت تفاوت های شیرهای هوشمند و سنتی

شیرآلات هوشمند نزدیک بودن دست و وسیله های متفاوت را تشخیص می دهند. در واقع آنها به لمس فیزیکی می توانند پاسخ بدهند تا افراد در صورت نیاز از این ویژگی استفاده کنند. مدل های بدون لمس مزیت زیادی دارند، چرا که در مقایسه با مدل های سنتی آب کمتری را استفاده می کنند. مدل های سنتی دارای دسته بندی های متفاوتی می باشند. در واقع کاربر امکان دارد که بعد از کار کردن با مدل های سنتی خسته شود، چرا که این شیر ها انرژی زیادی از افراد دریافت می نمایند. 

 بنابراین باید به خوبی بدانید که تفاوت اصلی شیرآلات هوشمند و غیر هوشمند مربوط به لمس آنها می باشد. شما می‌توانید دست و وسیله های آشپزخانه را به شیر ها نزدیک کنید تا آب شیر وصل شود و پس از مدت زمان مشخص شده آب قطع می گردد. مدل های هوشمند دارای حسگر های بیشتری می باشند و حرکت دست را به راحتی حس می کنند. به همین دلیل تنها یک سنسور در آنها طراحی شده است. از مدل های بدون لمس برای بخش های متنوع خانه می توانید استفاده کنید. برخلاف مدل های سنتی که در صورت کثیف بودن دست ها به درستی کار نمی کنند، مدل های هوشمند کاربرد بهتری از خود نشان می دهند.

ویژگی شیرآلات هوشمند

 شیرآلات آشپزخانه هوشمند به عنوان شیرهای لمسی شناخته می ‌شوند. آنها تا حدودی شبیه به یکدیگر کار می کنند. اما مجموعه کاملی از ویژگی ‌های متفاوت را در خود جای داده اند. به عنوان مثال می توانید برخی از مدل های این شیرها را با گوشی کنترل کنید. مدل های هوشمند دارای ویژگی های برنامه ریزی شده مانند صرفه جویی در مصرف آب، کنترل بهتر دمای آب و ... هستند. شما می توانید از این شیرها به عنوان دستگاه هوشمند استفاده نمایید.

تفاوت شیرآلات آشپزخانه هوشمند با مدل های سنتی

کاربرد شیرهای هوشمند چگونه است ؟

اگر قصد خریداری شیرآلات هوشمند را دارید باید در مورد چگونگی کارکرد آنها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. شیر هایی که به لمس حساس هستند تنها دارای یک سنسور می باشند. دو مدل خازنی و برقی را برای آنها در نظر می‌ گیرند. سنسور شیر های حساس در کمتر از ۵ ثانیه فعال خواهد شد. شما اگر می خواهید کارکرد هر یک از آنها را به طور اصولی بررسی کنید می توانید با کارشناسانی که فروش مدل های سنتی و هوشمند را بر عهده دارند مشورت کنید. مدل های هوشمند امروزه در بسیاری از ساختمان های مدرن طرفداران بیشتری پیدا کرده اند. چرا که آنها کاربرد بی نظیری دارند و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را چندین برابر می کنند. 

مزیت های شیرآلات هوشمند و سنتی

مزیت های مثبت و منفی شیرآلات هوشمند و سنتی را اگر بشناسید به راحتی می توانید بهترین گزینه را خریداری کنید. مدل های هوشمند، آب کمتری استفاده می کنند، به همین دلیل شما نیازی نیست که نگران هزینه مصرف آب آنها باشید. شیر های هوشمند می توانند از گسترش پیدا کردن میکروب ها و آلودگی ها در آشپزخانه جلوگیری نمایند. چرا که افراد مجبور نیستند مدام اهرم شیرها را پایین و بالا بیاورند. استفاده از مدل های هوشمند نسبت به مدل های سنتی آسان تر است. شما به مرور زمان می توانید با استفاده از این شیرها در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

 مدل های هوشمند شیرآلات گران تری به شمار می ‌روند. همچنین نصب آنها دارای حساسیت خاصی است. نصب هر یک از مدل های هوشمند را تنها باید به افرادی که در این زمینه تخصص دارند بسپارید. متخصصان به خوبی می‌ دانند که باید چگونه مدل های هوشمند را نصب کنند و برنامه ریزی آنها را به صورت اصولی انجام می دهند. مدل های هوشمند به طور معمول خطر سوزاندن کودکان و افراد مسن را کاهش خواهند داد. چرا که احتمال کمتری برای بالا بردن درجه حرارت دارند.

بین شیرهای مدرن و سنتی کدام را انتخاب کنیم ؟

اگر به خوبی نمی دانید که بین انواع شیرآلات مدرن و سنتی کدام یک از آنها را خریداری کنید باید در مورد ویژگی ها و مشخصات آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید. امروزه بسیاری از افراد مایل هستند که تمام وسیله های خانه خود را از بین مدل های هوشمند انتخاب کنند. به همین دلیل شیرهای آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و ... را از بین گزینه های هوشمند انتخاب خواهند کرد. مدل های سنتی با اینکه طرفداران زیادی دارند ولی اکنون بسیاری از افراد ترجیح می ‌دهند که مدل های هوشمند شیرها را خریداری کنند. شما می توانید بین مدل های هوشمند و سنتی آن دسته از مدل هایی که بیشتر با دکوراسیون منزل تان هماهنگ است را خریداری کنید. 

البته یکی از مهمترین ویژگی هایی که شیرآلات هوشمند دارند این است که با انواع دکوراسیون منزل مطابقت پیدا می کنند. شما می توانید انواع مدل ها و طراحی های نمونه های هوشمند را برای زیباتر کردن دکوراسیون ساختمان خود خریداری کنید. 

قیمت شیرآلات مدرن و سنتی

یکی از مهمترین مواردی که زمان خرید شیرآلات هوشمند و سنتی باید به آن دقت داشته باشید این است که قیمت آنها را بررسی کنید. هزینه خرید انواع شیرآلات هوشمند و سنتی با یکدیگر فرق می کند. در واقع مدل های هوشمند از آنجایی که تکنولوژی خاصی دارند گرانتر هستند. همچنین مدل هایی که سنتی می باشند در دسته بندی های متفاوتی تولید می گردند که قیمت هر یک از آنها با دیگری فرق می کند. برخی از مدل های سنتی هزینه خریداری شان بالا است و برخی دیگر از آنها با قیمت مناسب تری به فروش می رسند. شما طبق کاربردی که از این شیرها دریافت می ‌شود می ‌توانید یکی از مدل های سنتی و هوشمند را خریداری کنید.