مدل های زیادی از سینک ظرفشویی را مشاهده می ‌کنید که هر یک از آنها دارای ویژگی ‌ها و مشخصات خاصی هستند. برای انتخاب این وسیله ضروری آشپزخانه باید مدل های توکار و روکار را با یکدیگر مقایسه نمایید. از آنجایی که هر یک از مدل ها دارای ویژگی های خاصی هستند شما باید آنها را با محیط آشپزخانه خود مطابقت دهید تا بتوانید بهترین مدل را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که تفاوت های این دو مدل از وسیله ضروری آشپزخانه را اگر نشناسید نمی توانید بهترین نمونه را خریداری کنید. برخی از مهمترین تفاوت های بین مدل روکار و توکار را در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید. 

سینک ظرفشویی

شناخت تفاوت های سینک روکار و توکار

از جمله تفاوت های مهمی که بین سینک روکار کار و توکار وجود دارد عبارت است از :

1. تفاوت در نحوه نصب

یکی از مهمترین تفاوت هایی که مربوط به سینک روکار و توکار می باشد برای نصب آنها است. در واقع باید بدانید که این تفاوت را به عنوان مهمترین تفاوت مدل توکار و روکار می شناسند. حالت نصب هر یک از آنها با یکدیگر فرق می کند. سرمنشاء تفاوت این دو مدل مربوط به نصب آنها است. در واقع باید بدانید که مدل های روکار در قسمتی از کانتر کابینت نصب می شوند. این مدل‌ ها به‌ صورت سرتاسری نصب می گردند و لبه های آنها به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود. 

مدل های سینک روکار تا قسمت دیوار باید ادامه پیدا کنند. اما باید بدانید که مدل های توکار درون کانتر کابینت قرار خواهند گرفت. لبه های آنها پایین تر از سطح کابینت است. در واقع مدل های توکار به گونه ای نصب می شوند که قابل رویت نیستند. کانتر کابینت برای مدل های توکار به صورت سرتاسری است اما قسمت میانی را برای قرار دادن مدل توکار خالی می گذارند. به همین دلیل مدل های توکار از درون محوطه خالی نصب می شوند. نصب هر یک از آنها ساده و اصولی است.

2. تفاوت در زیبایی

 زیبایی که بین سینک توکار و روکار وجود دارد را به عنوان مهمترین تفاوت آنها می شناسیم. به طور معمول مدل های توکار جلوه زیباتری را به آشپزخانه شما می بخشند. نصب مدل های توکار به گونه ‌ای است که زیبایی آشپزخانه را افزایش می دهد. زمانی که مدل های روکار بین کانتر قرار می ‌گیرند به عنوان عضو کابینت شناخته می‌ شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد زیبایی مدل های توکار را نسبت به روکار بیشتر می دانند. مدل های توکار از آنجایی که درون کانتر هستند بین آنها جدایی ایجاد نمی شود. در واقع مدل های توکار جزئی از صفحه کابینت به شمار می‌ روند. 

سینک ظرفشویی

3. به روز و جدید بودن سینک

تفاوت در به روز بودن به عنوان یکی دیگر از تفاوت های سینک توکار و روکار شناخته می شود. مدل های توکار جدید و خاص هستند. در واقع اگر شما می خواهید بین مدل های توکار و روکار یکی از جدیدترین مدل ها را خریداری کنید باید بدانید که مدل توکار انتخاب مناسبی به شمار می‌ رود. حالت مینیمال که مدل های توکار دارند ویژگی آنها به شمار می رود. این مدل ها در واقع ظاهر زیباتری را به آشپزخانه شما خواهند بخشید.

4. تفاوت در ابعاد

تفاوت در ابعاد به عنوان یکی دیگر از مواردی است که زمان خریداری سینک توکار و روکار باید به آن دقت داشته باشیم. ابعاد مدل های متفاوت مانند دیگر محصولات متغیر می باشد. به طور کلی باید بدانید که مدل های روکار از آنجایی که از قسمت ابتدای کابینت تا قسمت انتها به دیوار می چسبند ابعاد بزرگتری دارند. اما مدل های توکار این ویژگی را ندارند. به همین دلیل ابعاد شان کوچکتر است. مدل های توکار درون صفحه کابینت قرار می‌ گیرند. به همین دلیل ابعاد آنها کوچکتر می باشد. اگر می خواهید بین مدل های توکار و روکار یکی از آنها که ابعاد کوچکتری دارد را خریداری کنید باید بدانید که مدل توکار انتخاب مناسب تری خواهد بود. 

5. تفاوت در مدل های متنوع سینک روکار و توکار

تفاوت در مدل ها به عنوان یکی دیگر از تفاوت های سینک روکار و توکار شناخته می شود. هر یک از مدل ها دارای دسته بندی های متفاوتی هستند. افراد با سلایق گوناگون می توانند یکی از مدل ها را خریداری کنند. اگر نگاه دقیق به تنوع مدل ‌های این دو دسته داشته باشیم متوجه می ‌شویم که نمونه های توکار نسبت به مدل های روکار دارای تنوع رنگی، جنسی و شکلی بیشتری هستند. در واقع مدل های روکار تنها از جنس استیل می باشند. نمونه های توکار با استفاده از متریال های متفاوتی تولید می گردند. به همین دلیل اگر شما می خواهید مدل‌ های گوناگونی از این وسیله ضروری ظرفشویی را خریداری کنید باید بدانید که نمونه های توکار تنوع زیادی دارند. بین تنوع مدل ها به راحتی می توانید بر اساس دکوراسیون آشپزخانه یکی از بهترین نمونه ها را خریداری کنید. 

6. تفاوت در نحوه نگهداری

تفاوت در نگهداری به عنوان یکی دیگر از نکاتی شناخته می ‌شود که در مورد سینک ظرفشویی توکار و روکار باید به آن دقت نمایید. نگهداری هر یک از مدل ها با یکدیگر فرق می کند. مدل های توکار به صورت اصولی تر نگهداری می‌ شوند. در واقع باید بدانید که نگهداری از نمونه توکار نسبت به مدل های روکار سخت تر است. زمانی که شیر ظرفشویی را باز می کنید احتمال دارد آب روی صفحه کابینت بپاشد. این مسئله یکی از مهمترین معایب مدل توکار است. نمونه های توکار درون کانتر قرار گرفته اند. به همین دلیل آنها در قسمت زیرین صفحه کابینت نصب می‌ شوند. پاشش آب روی آنها بیشتر است. استفاده از مدل های توکار این مشکل را ندارد. 

7. تفاوت در ماندگاری سینک

تفاوت در ماندگاری به عنوان یکی دیگر از تفاوت هایی شناخته می ‌شود که در مورد سینک روکار و توکار اهمیت دارد.  نگهداری از مدل ‌های توکار نسب به مدل روکار دشوار تر می باشد. به طور کلی باید به خوبی بدانید که نمونه های توکار مدام در معرض پاشیدن آب هستند. اگر آنها را به خوبی خشک نکنید امکان دارد آب به قسمت زیرین صفحه کابینت وارد شود. به همین دلیل ماندگاری مدل های توکار کمتر است. اگر می‌ خواهید ماندگاری بیشتری از مدل های توکار دریافت کنید باید به طور دائم آنها را تمیز نمایید تا طول عمر بیشتری از آنها دریافت شود.

8. تفاوت در قیمت

تفاوت در قیمت یکی دیگر از مهم‌ ترین عوامل تفاوت سینک روکار و توکار می باشد. در واقع باید بدانید که به دلیل به روز بودن مدل های توکار این مدل ها نسبت به مدل های روکار قیمت بیشتری دارند. نصب مدل های توکار تا حدودی دشوار است. به همین دلیل شما باید برای نصب مدل های توکار هزینه بیشتری پرداخت کنید.